AnasayfaMağazaMüslin Örtü

Gösterilen sonuç sayısı: 5

Koala Desenli Müslin Örtü

510,00 TLSepette Ekstra %23 İndirimle: 392,70 TL

Mavi Gökkuşağ Desenli Müslin Örtü

510,00 TLSepette Ekstra %23 İndirimle: 392,70 TL

Mavi̇ Renkli Müslin Örtü

510,00 TLSepette Ekstra %23 İndirimle: 392,70 TL

Pembe Gökkuşağı DesenliMüslin Örtü

510,00 TLSepette Ekstra %23 İndirimle: 392,70 TL

Pembe Renkli Müslin Örtü

510,00 TLSepette Ekstra %23 İndirimle: 392,70 TL

Bebekleri için en iyisini isteyen annelerin vazgeçilmezi bebek müslin örtü Amber Twins ile şimdi satışta! Bebek müslin örtü, doğal yapısı ve kullanım kolaylığı ile öne çıkıyor. Kullanımı çok eskilere dayanan müslin örtü, günümüzde de bebeklerin her ihtiyacına uygun olarak farklı çeşitlerde üretiliyor.

Bu yazıda müslin örtü nedir, kullanımda sunduğu avantajlar nelerdir ve bebek müslin örtü hangi alanlarda kullanılır gibi pek çok sorunun cevabını bulacaksınız.

Müslin Örtü Nedir?

Müslin örtü, tarihi çok eski zamanlara dayanan ve doğal pamuk dokuma kumaştan üretilen bir örtü çeşididir. İlk kullanımı, Mısır hükümdarlıklarına kadar uzanır. Müslin ismini ise ilk kez keşfedildiği Musul kentinden alır. Mısır’da bebekleri kundaklamak için kullanılan bebek müslin örtüler günümüzde ise pek çok amaçla kullanılır. Bebek müslin örtü, yumuşak ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Kullanım amacına uygun olarak ince ve kalın dokuma çeşitlerinde üretilir. Doğal pamuklu kumaşlarla üretildiği için sağlıklı ve nefes alabilen bir örtüdür. Esnek bir yapıya sahip olan müslin örtü, bebeğinizin hassas bedenine uyum sağlar.

Bebek Müslin Örtünün Sağladığı Faydalar

Doğal pamuklu kumaşlarla üretilen organik müslin örtüler birçok avantaj sağlar. Bu avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Her mevsim kullanıma uygundur.
  • Yazın serin, kışın sıcak kullanım imkanı sağlar.
  • Açık havalarda kullanıldığında toz, rüzgar, sinek, böcek gibi olumsuz etkilerden korur. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarına karşı da koruma etkisi vardır.
  • Bebeğinize oyunları için rahat bir aktivite alanı sunar.
  • Yumuşak dokunuş hissi veren bebek müslin örtü, bebeğinizin huzurlu uyku uyumasına yardımcı olur.
  • Yüksek emici özelliğine sahip müslin örtü, yıkandıktan sonra hızlı bir şekilde kurur. Ayrıca ter, ağız suyu gibi ıslaklıkları da kolayca emer.
  • Organik müslin örtü, kimyasal ve sağlığa zararlı hiçbir madde içermediğinden anneler ve anne adayları için güvenilir bir üründür.
  • Sağlam bir yapıya sahip olan bebek müslin örtüler, elde veya çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir.
  • Yıkamalardan sonra kolayca ütülenir ve hızlı bir şekilde eski hâlini alır.

Bebek Müslin Örtü Kullanım Alanları

Bebek müslin örtü, önceleri sadece bebekleri kundaklamak için kullanılmış olsa da günümüzde annelerin ihtiyaç duyduğu her an için kurtarıcısı ve bebeklerin ise oyun ve uyku arkadaşıdır. Bebek müslin örtü bebeğinizin huzurlu ve güvenli bir uykuya dalabilmesi için kundaklama şeklinde kullanılabilir. Esnek yapısı sayesinde bebeğinizi sıkmaz. Ayrıca kundaklanan bebeğinize anne karnındaymış gibi hissettirerek rahat bir uyku sunar.

Organik müslin örtü, banyo sonrasında bornoz olarak kullanılabilir. Yüksek emicilik sağlayan pamuklu kumaşı, bebeğinizin ıslak ve yumuşak bedenini narince sarar, ıslaklığı hemen çekerek bebeğinizin daha çabuk kurumasına yardımcı olur.

Müslin örtü ürünleri, yenidoğan ve diş çıkarma evresindeki bebeklerin ağız suları için ağız silme mendili olarak da kullanılır. Yumuşak yapısı sayesinde bebeğinizin cildini tahriş etmez ve ağız çevresinde etkin bir hijyen sağlar.

Bebek müslin örtü, bebeğinizin oyunlarında keyifli vakit geçirebilmesi için oyun parkı alanı olarak kullanıma uygundur. Bebeğinizi yerdeki toz ve zararlılardan koruyarak güvenli bir şekilde oyun keyfini yaşamasını sağlar.

Açık havalarda bebek arabası ile gezintileriniz sırasında battaniye olarak kullanılabilir. Emzirme döneminde ise bebeğinizi rahatça emzirebilmeniz için emzirme önlüğü olarak da işlev görür. Ayrıca mama yemeye yeni başlamış bebeğiniz için mama önlüğü olarak da tercih edebilirsiniz.

Bebeğinizle yaşayacağınız her anınızda Amber Twins markasının %100 orijinal organik müslin örtü ürünleri hep yanınızdadır.