Kehribar

Kehribar Taşlı Kolyelerin Mucizeleri

Milyonlarca yıl boyunca doğada yaratılan güzellik olan kehribar taşının yararlarının yanı sıra birçok alanda kullanıldığını biliyoruz. Günümüzde takı üzerinde ve süs eşyalar alanında tercih edilen bu eşsiz taşın kullanım alanları da zamanla genişlemiştir.

Kehribar Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kehribar taşı özellikleri arasında mücevher değil fosilleşmiş bir reçine olması gelir. Kehribar taşı işlendikçe ve kullanıldıkça parlaklığı ve saydamlığı artar. Gerçek bir taş olmadığından bir hayli hafif ve yumuşaktır. Bu taş yapısında 256 renk skalası barındırsa da iki ana renk öne çıkmaktadır.

Diğer adı 'Amber' olan kehribar taşı dediğimiz şey, çam çeşidinin fosilleşmiş halindeki reçinedir. Açık sarı renginden turuncumsu bir renge bürünerek de ortaya çıkabilen kehribar taşı, bir yere gömüldüğünde küçük cisimleri kendine çekme özelliğine sahip şifalı taşlardan biridir.

Bir kadının kusursuz görüntüsü için doğal kehribar kolyeler!

Kehribar kolyelerle büyüleyici bir görünüm oluşturabilirsiniz. Her kıyafete uygun modellerle, inceliğinize daha da incelik katacaktır. Hepsi birbirinden eşsiz renk derinliği oluşturarak, birden fazla renk seçenekleriyle AmberTwinste.
Bir kadın için mücevherin görüntüsü ne kadar önemli ise taşıdığı takının değeri de bir o kadar önemlidir. Şıklığın ve zarafetin yanı sıra doğal kehribar taşlarının sağlığa da birçok faydası vardır.

Kehribar Taşlı Kolyelerin Faydaları

Kehribarın tıpta birçok faydası olduğu bilinmektedir. Kehribar taşının en yaygın ve en önemli özelliklerinden birisi de 'Ağrı giderici' olmasıdır. Baltık Kehribar Kolyelerde bulunan tamamen doğal ve organik olan süksinik asit şifası nedeniyle tercih edilir. Geçmiş çağlardan günümüze kadar varlığını sürdüren Kehribar taşı, pek çok hastalığa iyi geldiği için vücutta taşınması önemlidir.

Kehribar taşı kolyelerinin migrene iyi geldiği bilinmektedir. Romatizmal ağrıları olan kişilerde azalmalar olduğu gözlemlenmiştir. Kehribar taşı bedenle temas ettiği andan itibaren bir ısı yayar, vücut sağlığını bu şekilde korur. Sağlıksal faydaların yanı sıra Kehribar kolyelerinin mental olarak da etkilediği görülmektedir.

Kehribar kolye takan kişilerin yaşama karşı bakış açılarının değiştiği, kişilere pozitif enerji verdikleri belirtilir. Duygusal sakinleştirici ve odaklanmaya yardımcı olup, ruhsal ve zihinsel gelişim arasındaki dengenin kurulmasını sağlar. Şifa taşı olarak bilindiği için kişilere huzur verir. Negatif enerjiyi emerek, ortadan kaldırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir