Kehribar

Kehribar ile Güzel Enerjiler Depolayın

Kehribar taşı, on binlerce yıl boyunca fosilleşen çam reçineleridir ve doğada bu kadar uzun süre kalıp taşlaşarak kusursuz bir renk ve görüntüye sahip olur. Görüntüsünün yanı sıra; kehribar taşı doğada kaldığı süre boyunca, doğanın tüm pozitif enerji ve şifasını üzerinde toplar. Bu eşsiz enerjiyi üzerinizde taşımanın tam zamanı!

Kehribar Taşının Enerjisi

Kehribar taşının bir tür çam reçinesi olduğunu artık biliyoruz. On binlerce yıl doğada fosilleşirken, içerisinde fosilleşmiş canlı türlerinin de bulunabileceğini söylemekte fayda var.

Özellikle İskandinav ülkeleri ve Litvanya’nın Baltık Denizi en önemli kehribar yataklarıdır ve %100 hakiki kehribarlar buralardan çıkarılmaktadır.

Bunca doğallığıyla, doğanın tüm şifasını ve pozitif enerjisini üzerinde taşıyan kehribar taşı için İbn-i Sina, “Ağrı Taşı” demiştir.

Kehribar taşı belirli sağlık sorunlarına iyi gelmesinin yanı sıra; düzenli kullanımda vücutta oluşan elektriği alarak depresyonu engellemeye yardımcı olur. Size pozitif enerji verir ve hayatı daha güzel görmenizi sağlar. Ayrıca yeni yılla birlikte en çok söylenen ve duyulan dilek olan; bolluk ve bereket getirdiğine de inanılır.

Kehribar Taşı Nazardan Korur Mu?

Tüm bunların yanında, kullanıcısına ve etrafına yaydığı pozitif enerji ile; sizi ve bebeğinizi negatif enerjilerden ve nazardan korur. Nazar ve kötü enerjiye bağlı olarak gerçekleştiğine inanılan olayların azalmaya başladığını tüm kullanıcılar gözlemlemektedir.

Kehribar Taşı Nasıl Olmalıdır?

Kehribar taşı içeriğinde hidrojen, oksijen, süksinik asit ve karbon gibi mineraller içerir. Reçine fosilleşmeye başlamadan önce sinek, arı, kurtçuk gibi canlıları içine hapseder.

Kehribar ilk çıkarıldığında oldukça mattır. Bu taş işlendikçe ve kullanıldıkça parlaklığı ve saydamlığı artar. Fakat işlendikçe ya da kullanıldıkça özelliğini yitirecek bir problem meydana gelmez. Kehribar taşı olarak bahsetmemize rağmen, aslında bir taş değil sertleşmiş bir reçine olduğundan bir hayli hafif ve yumuşaktır. Bu taş yapısında 256 renk barındırır ancak öne çıkan 2 rengi vardır. Bunlardan biri kehribar rengi olarak da bilinen sarıya çalan saydam turuncumsu bir renk, diğeri ise kızıla çalan bir renktir.

Tüm bu bilgiler ışığında, yeni yıla kehribar enerjisiyle girmeye hazır mısınız?

Dilerseniz Instagram sayfamızı takip edebilir, %100 hakiki GLT sertifikalı kehribar ürünlerimiz hakkında güncel kalabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir